Peamised tegevused toimetamise režiimis on: kirjutamine, failide lisamine, grupeerimine, teekonna loomine – esitluse osade näitamise järjekord – ning kujunduse muutmine.

Kõik tegevused toimuvad tööriista vahendi abil:

Teksti kirjutamiseks tuleb teha taustal topeltklõps ja ilmub teksti kirjutamise plokk. Kuskil mujal klõpsamine kaotab teksti redigeerimise ploki ning uuesti tekstil topelt-klõpsates saab taas teksti muuta. Failide lisamiseks on tööriistavahendis Insert. Nupul klõpsates tuleb oma arvutist vajalik fail välja otsida ja see lisatakse esitlusse. Kujundi lisamiseks on Insert nupu all valik Shape

Raamide lisamiseks vali Frame ja seejärel otsusta, millisel moel objekt raamitakse.

Objektide liigutamiseks ja suurendamiseks-vähendamiseks on sebra töövahend (vt pilti). Keskmine osa liigutab objekti, järgnev suurendab/vähendab ja välimine osa keerab objekti. Tegevuse käigus tuleb hiirenuppu all hoida ja liigutada objekt soovitud kohta.

Esitluse järjekorra lisamiseks on nupp Path. 1-2-add valiku puhul tuleb klõpsata objektil, mis peaks olema esitluses esimesena kuvatav, siis teine jne. Moodustuvad jooned numbritega. Soovi korral saab objektide esitlemise järjekorda muuta, vedades numbrid teisele objektile.

Esitluse vaatamiseks kasutatakse nuppu Show full screen. Siin saab vaadata, kas esitlus näeb välja selline nagu plaanitud.

Valminud esitlust saab avalikustada, jagada, alla laadida ja kutsuda sellele kaasautoreid. Selleks tuleb avalehelt valida esitlus ja peal klõpsata. Avaneb lisamenüü, kus on kolm peamist sektsiooni: Manage, Share ja Present.

Manage leht: Igal esitlusel on oma veebilink, mida saab kasutada otse veebist esitluse näitamiseks või teistele edastamiseks/vaatamiseks. Selleks on vaja teha Public kasti linnuke. Download nupp võimaldab esitlust arvutisse laadida. Alla laetakse zip-kaust, mis lahtipakkimisel sisaldab exe-faili – nii saab ka ilma internetiühenduseta esitlust näidata. Kui on aga lisatud Youtube’i videote linke või veebilinke, siis allalaetavas esitluses need ilma internetiühenduseta ei tööta. Esitlusest saab teha koopiat ja seda kustutada.

Share leht: esitlust saab vistutada Share lehel toodud embed-koodi kaudu. Kaasautoreid lisatakse lehel Invite people via e-mail, sisestades meiliaadressi ja märkides tema rolli: kas ainult vaataja või ka muutja.

Vajaduse korral saab esitlust kaitsta salasõnaga.

Vaata ingliskeelset videojuhendit